Smilšu spēles terapija

smilšu-spēļu-terapija

Kas ir Smilšu spēles terapija?

Smilšu spēles terapija runā simbolu valodā.  Smilšu spēles terapija ļauj izpaust savu iekšējo pasauli simboliski, tā palīdz atklāt to, ko vārdos grūti izteikt, pieskarties tām  dvēseles daļām, kuras nevaram uzrunāt tieši, un ieraudzīt sevī to, kas paslīd garām ikdienišķai uztverei. Smilšu spēles laikā klients var izteikt to, ko jūt un pārdzīvo, taču nespēj izteikt vārdos.  Tādēļ smilšu terapija ir lieliska, saudzīga metode darbā ar bērniem.  Smilšu spēles figūriņas ir bērna vārdi un bērna valoda ir izveidotā bilde,  tādā veidā bērna dvēsele „runā” par to, kas viņai sāp un līdz ar to meklē problēmām risinājumu.

Kā notiek smilšu spēles terapijas process?

Smilšu terapijas telpā atrodas divas smilšu kastes – viena ar sausām, otra ar slapjām smiltīm. Bērns var izvēlēties kādā vēlas darboties. Plauktos atrodas dažādas miniatūras figūriņas, kas attaino pasauli mums apkārt.

Bērns tiek aicināts aplūkot figūriņas un izveidot savu smilšu bildi. Bērns it kā raugās uz āru, izvēloties figūras, taču patiesībā viņa skats ir vērsts uz iekšu, sevī.

smilšu-spēļu-terapijas-figūrassmilšu-spēļu-terapijas-rotaļlietas

Smilšu bildes “strādā” nevis prāta, bet emociju līmenī – runā dvēsele. Dziedinošs jau ir pats smilšu bilžu veidošanas process.

smilšu-spēļu-terapijas-smilšu-kaste

Kad smilšu bilde ir izveidota, tajā attēlotais saudzīgi tiek izteikts vārdos.

Kam un kādos gadījumos var palīdzēt smilšu spēļu terapija?

Smilšu spēļu terapiju var piedāvāt bērniem sākot no 4 gadu vecuma. Smilšu spēļu terapija palīdzēs gadījumos, ja ir traumatiski pārdzīvojumi (šķiršanās, tuvinieka zaudējums), ģimenes, vienaudžu attiecību problēmas, emocionāla rakstura grūtības (bailes, dusmas, trauksme ,nakts bailes, murgi) neirozes, stostīšanās, tiki, mācīšanās grūtības, adaptācijas grūtības, enurēze, hiperaktivitāte, depresivitāte. Vairāk informācijas par Smilšu terapiju bērniem varat iepazīties sadaļā – Smilšu Terapija bērniem Rīgā

Smilsu-terapija-berniem-riga

Pastāv maldīgs uzskats, ka smilšu terapija domāta tikai bērniem, tā tiek piedāvāta arī pusaudžiem un pieaugušajiem.

Ko dara psihologs smilšu spēles terapijas laikā?

Psihologs nodrošina drošu, uzticamu telpu, vidi, kur bērns var darboties un uzticēt savu simbolisko stāstu. Psihologs uzmanīgi vēro bērnu, kā bērns saskaras ar smiltīm, aktīvi darbojoties vai nepieskaroties tām nemaz. Vēro kā bērns aplūko figūriņas, kā tās izvēlas, kādas emocionālas reakcijas bērnā veidojas. Kā arī psihologs uzmanīgi klausās, ko un kā bērns stāsta par bildi. Reizēm, kad bērns pats nestāsta, tad psihologs saudzīgi stāsta par esošo bildi.

smilšu-spēļu-terapija-bērniem

Psihologs smilšu terapijas laikā bērnam dod drošu vidi, kurā uzticēties  izpaust savas jūtas un domas,  un būt pilnībā pieņemtam.

Mana smilšu spēles terapijas izglītība, pieredze.

Smilšu spēles terapijas metodi  man ir laimējies apgūt pie brīnišķīgas pasniedzējas smilšu spēļu terapeites Veras Šķerbakovas, mācoties Latvijas Smilšu spēļu terapijas biedrības Lindes fon Keizerlinkas smilšu- spēļu terapijas institūtā. Esmu izmācijusies un ieguvusi Latvijas Smilšu spēļu terapijas biedrības izsniegtu apliecību, kas ļauj man pilntiesīgi izmantot Smilšu – spēles terapijas metodi psihologa darbā. Esmu ieguvusi  Veras Šķerbakovas meistarklases sertifikātu un esmu serificēts smilšu spēles terapijas biedrs.

Smilšu spēles terapijas metodi, izmantoju savā psihologa darbā vairāk kā desmit gadusun uzskatu, ka tā ir vienreizēja iespēja, saudzīgā un bērniem saprotamā veidā rast risinājumus problēmsituācijām.

Vairāk informācijas par manu izglītību, darba pieredzi un kvalifikāciju varat iepazīties sadaļā – Par mani.

 

Prakses vieta Stabu iela 47,iekšpagalma ēkā 5.stāvs 26/ 4.kab. Rīga